Küsi eksperdilt

-

Silmad muutuvad kuivaks, sest...
Kuiva silma sündroomi võivad põhjustada mitmesugused tegurid. Vastavalt patofüsioloogilisele mehhanismile saab neid jagada pisarate kogust vähendavateks ja pisarate aurustumist stimuleerivateks teguriteks. Kuiva silma sündroom tekib siis, kui kasvab vee aurustumine pisarakilest, mis katab silma pinda pisaranäärmete normaalse toimimise korral. Sündroomi põhjused võivad olla nii sisemised, mis tekivad haiguste tõttu ning mõjutavad silmalaugude struktuuri ja funktsiooni, kui ka välised, kui silma pinna kuivus tekib väliste tingimuste tõttu, näiteks konditsioneeride kasutamine, pikaajaline nägemise pingutamist nõudva töö tegemine silmi pilgutamata (hambaarstid, kirurgid, juveliirid, autojuhid, arvutiga töötavad inimesed). Sündroomi tekkimise oht on ilusalongide töötajatel ja juuksuritel (kemikaalide, kuiva ruumiõhu ja muude põhjuste tõttu).
Haige hoone sündroom – mis see on?
Ruumiõhu kvaliteet – kas olete kunagi mõelnud, kuidas võib see mõjutada teie tervist? Suurem osa meist mitte ainult töötab, vaid ka elab ruumides, kus on sünteetilised põrandakattematerjalid, mööbel, mis ei ole valmistatud looduslikest materjalidest, ning kus maailma vaadatakse läbi plastakende. Esimesena märkasid tänapäevase eluviisi ja selle keskkonnamõjude tagajärgi USA teadlased, kes tegid järelduse, et töötajad, kes viibivad väga õhukindlate plastakendega ruumides, hakkavad aja jooksul kaebama halvema enesetunde üle. Seetõttu juba 1970. aastal, kui hakati massiliselt ehitama nn klaaskaste – kiiresti rajatavaid klaasist mitmekorruselisi büroohooneid – hakati avalikkuses kasutama Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) terminit "haige hoone sündroom" (Sick Building Syndrome). Selle termini aktuaalsus meie päevil mitte ei vähene, vaid vastupidi, hoopis suureneb.

Küsi eksperdilt

Kui te ei leia meie veebilehelt vastust oma küsimusele silmade tervise kohta, siis võite sisestada oma küsimused siia ja need edastatakse valdkonna ekspertidele. Me püüame vastata kolme tööpäeva jooksul.
Teie küsimuse saatmine õnnestus
Failed to sent