Küsi eksperdilt

Kuiva silma sündroomIga päev eraldub silma umbes 400 tilka pisaraid. Need sisaldavad mitmesuguseid toitaineid, vitamiine, hapnikku, mikroelemente, ensüüme ja antikehasid. Iga kord, kui me silmi pilgutame, katavad pisarad ühtlase kihina silma esikülje, moodustades õhukese, 0,01 mm paksuse pisarakile, mis oma erakordsele õhedusele vaatamata täidab mitut olulist funktsiooni: niisutab, kaitseb ja varustab toitainetega sarvkesta ning osaleb valguskiirte murdmises.

Kuiva silma sündroom tekib siis, kui silm toodab liiga vähe pisaraid või kui pisarakile on kahjustatud (mittetäisväärtuslik, sest see ei sisalda piisavas koguses mõnd koostisosa, näiteks lipiide) ning esineb vee suurem aurustumine, samuti ei tagata silma pinna täisväärtuslikku „õlitamist”. Silma pind muutub kuivaks ja tursub, tekitades äärmiselt ebameeldivaid sümptomeid. Naistel esineb kuiva silma sündroomi palju sagedamini, kuid see puudutab ka mehi ning võib tekkida mis tahes vanuses. See probleem esineb aga sagedamini inimese vanuse kasvades.


 
 Miks tekib kuiva silma sündroom?
 Sümptomid, mis võivad viidata kuiva silma sündroomile
 Riskitegurid
 

Küsi eksperdilt

Kui te ei leia meie veebilehelt vastust oma küsimusele silmade tervise kohta, siis võite sisestada oma küsimused siia ja need edastatakse valdkonna ekspertidele. Me püüame vastata kolme tööpäeva jooksul.
Teie küsimuse saatmine õnnestus
Failed to sent