Küsi eksperdilt

Millal tuleb arsti poole pöörduda?Silmaarsti poole tuleb kindlasti pöörduda järgmistel juhtudel:
 1. Kaebused nägemise teravuse ja kvaliteedi üle:
 • Nägemise halvenemine, udusus, vikerkaared valgustite ümber, sähvatused
 • Vanad prillid ei sobi, need ei taga enam head nägemist, silmad väsivad kiiresti, tekib valu, valutab kulmude ümbrus
 • Ootamatu ja kiire nägemise halvenemine – nägemine kaob täiesti, nägemisväljast kaob või puudub mõni osa; tunne, nagu silmade ees oleks kardin, joonte moonutused
 • Silmade ette tekib tume plekk või hägu – nagu kärbsed, nõgi, ämblikud
 1. Põletiku tundemärgid: kriipimine, valu, pisaravool, punetus, eritised, laugude kokkukleepumine, nägemise halvenemine, udusus, laugude turse, moodustiste tekkimine laugudele.
 2. Kuivuse tundemärgid: ebamugavustunne, kuivus, kriipimine, tundlikkus tuule ja õhuvoolude suhtes, pisaravool, laugude punetus, servade paksenemine.
 3. Igasugune silmatrauma – löök silma, mõne eseme põhjustatud trauma, silma sattunud võõrkeha, silma põletus (keemiline või termiline).
 4. Kui patsiendil on juba tuvastatud mõni krooniline silmahaigus (glaukoom, võrkkesta düstroofia, katarakt), mis nõuab regulaarset silmade kontrollimist ning ravimite määramist ja kasutamist selle probleemi ravimiseks.
 5. Kui ei ole kaua silmaarsti juures käidud – silmade eest hästi hoolitsemine hõlmab ka profülaktilist kontrollimist (sealhulgas silmarõhu mõõtmist) – pärast 45. eluaastat vähemalt kord aastas, eriti kui kellelgi peres on juba silmahaigusi esinenud.

Eestis tegeleb laia profiiliga abi andmisega nägemisprobleemide korral kaks kliinikut: Ida-Tallinna Keskhaigla Silmakliinik (ITK) ja Tartu Ülikooli Kliinikum Silmakliinik (TÜK). Kõrgekvaliteedilisi lahendusi silmaprobleemidele pakutakse ka mõnes spetsialiseerunud erakliinikus.

ITK-a ja TÜK-i arstid, kes on spetsialiseerunud eri valdkondadele, pakuvad nii ambulatoorset konsultatsiooni kui ka konservatiivset ja statsionaarset ravi. Nad annavad mitmekülgset abi:
 1. Oftalmoloogiliste haigete läbivaatamine
 2. Väikese sisselõikega katarakti kirurgia (fakoemulsifikatsiooni meetod)
 3. Glaukoomipatsientide süvendatud läbivaatamine ja glaukoomioperatsioonid
 4. Diabeedi põhjustatud silmakomplikatsioonide diagnostika ja ravi
 5. Refraktsiooni korrigeerimine
 6. Laserprotseduurid silma eesmises ja tagumises osas
 7. Neurooftalmoloogia
 8. Plastilised operatsioonid
 9. Vältimatu abi silmatraumapunktis
 
 

Küsi eksperdilt

Kui te ei leia meie veebilehelt vastust oma küsimusele silmade tervise kohta, siis võite sisestada oma küsimused siia ja need edastatakse valdkonna ekspertidele. Me püüame vastata kolme tööpäeva jooksul.
Teie küsimuse saatmine õnnestus
Failed to sent