Küsi eksperdilt

Optive’st

1. Veepuudusest tingitud kuiva silma sündroom. 
 
Kuiva silma sündroomi võivad põhjustada muutused pisaravedeliku tootmises või pisarkile liiga kiire aurustumine. Hüpersomolaarsed või kontsentreeritud pisarad (vähese veekoguse ja suure soolade, valkude jne kogustega) halvendavad silma pinna rakumembraanide läbilaskvust. Selliste pisarate korral, et säilitada tasakaalu rakkudevaheliste vedelike vahel, hajub vesi rakkudest. Selle tulemusena muutuvad silma pinna rakud kuivaks, nende membraanid kahjustuvad ja silma pinda kaitsva valgu funktsioon saab häiritud (allikas: www.vlmedicina.lt).
 
Selleks, et ravida veepuudusest tingitud kuiva silma sündroomi, on vaja kahetoimelist ravimehhanismi (Optive või Optive Fusion)niisutamine ja määrimine niiskuse taastamine sarvkesta epiteeli rakkudes (osmoosi kaitse).
 

 
Joonis 1. Illustreeritud kahetoimeline silmaravi mehhanism

Optive™ on kahetoimeline: see niisutab silma ja mõjutab haiguse arenguprotsessi. Silmapinna niisutamine on tagatud karboksüülmetüültselluloosi (CMC) ja glütseriiniga, samas, kui osmoosi kaitset parandatakse L-karnitiini ja erütritooliga.
 
Optive™ eeliseks on see, et see peatab haiguse arengu, st takistab põletiku levikut. See on äärmiselt oluline, kuna sel viisil mõjutab valmistis mõlemaid sümptomeid, nii haigust, kui selle tagajärge. See on ainus neutraalsete osakestega valmistis, mida kasutatakse kuiva silma sündroomi ravimiseks ja mis on võimeline kaitsma rakke stressi ning kuivamise eest hüpertoonilises pisarkeskkonnas, vähendab põletikulisi protsesse ja stimuleerib täielikult toimivate pisarate tootmist.
 

Kui Optive™-i kasutatakse pidevalt, siis toimub osmoosi kaitse ja seeläbi ei mõjuta rakke stress, tervislikke ning täielikult toimivaid pisaraid sünteesitakse loomulikul teel ja välditakse sel viisil silmade kuivust.
 
Optive Fusion™ sisaldab ka hüaluroonhapet, polümeerset määrdeainet, mida iseloomustatakse kõige võimsama niisutaja ning taastajana. Hüaluroonhape moodustab karboksüülmetüültselluloosiga stabiilse ühendi, mis loob silma pinnale kahetoimelise kaitsemembraani, kaitstes silma pinda vee kaotamise eest 24 tunni jooksul. Optive Fusion™, nagu ka Optive, sisaldab inimese pisarate osmoosi kaitset, mis kaitseb silma pinna rakke dehüdreerumise eest.
 

 
2. Lipiidide vähesusest tingitud kuiva silma sündroom.
 
Rasukihi häirete tõttu aurustub pisarkile kiiremini ja see on kõige tavalisemaks kuiva silma põhjustajaks. Seda tuleb kaaluda pärast nende sümptomite märkamist: ebamugavus silmades, punetus, pisaravool, põletuse tunne ja hägune nägemine. Isegi siis, kui see haigus on krooniline ja progresseeruv, olles avastatud varajases staadiumis, saab seda kontrollida Optive Fusion™ abil.   
Lahendus lipiidide puudumisest põhjustatud kuiva silma sündroomi raviks on Optive Plus™.
 
Optive Plus™ kiirendab silma pinna taastumist ja sellel on oluline osmoosi kaitsev toime.
 
Samuti tugevdab see kaitsvat õlist pisarkile komponenti, mille tõttu püsib pisarkile kahjustusteta ka siis, kui silmi pilgutatakse harvemini. Optive Plus™ sisaldab riitsinusõli, mida on palju aastaid kasutatud alternatiivmeditsiinis ravimina silmapõletiku vastu ja ripsmekasvu stimuleerimiseks. Riitsinusõli rasvhapped on väga sarnased inimese pisarate rasvhapetele, mistõttu jõuab riitsinusõli pärast Optive Plus™ tilkade kasutamist kiiresti pisarkile ülemiste kihtideni ja tugevdab seda kergesti iseeneslikult inimese pisarate lipiididega segunedes.

 Lähemalt Optive: www.optive.eu;

info.baltics@allergan.com  
+37255543003
 

Küsi eksperdilt

Kui te ei leia meie veebilehelt vastust oma küsimusele silmade tervise kohta, siis võite sisestada oma küsimused siia ja need edastatakse valdkonna ekspertidele. Me püüame vastata kolme tööpäeva jooksul.
Teie küsimuse saatmine õnnestus
Failed to sent